Navigation


Skąd banki czerpią informacje o zdolności kredytowej?

poniedziałek, 15 kwiecień 2019 kl. 10:42

Analiza zdolności kredytowej to podstawa do zaciągnięcia kredytu gotówkowego, czy innych grup zobowiązań. Ocena kredytobiorcy prowadzi nie tylko do akceptacji umowy, ale również wskaźników związanych z wysokością długu.

Jak banki podchodzą do oceny klienta przed udzieleniem kredytu gotówkowego?

Bank monitoruje najczęściej zgodność prawną przedstawionych danych, a następnie ekonomiczną. Kredytodawca chce wiedzieć, czy kredytobiorca jest w stanie spłacić zobowiązanie na założonych w regulaminie kredytu gotówkowego warunkach. Banki posługują się w analizie zdolności kredytowej wewnętrznymi oraz zewnętrznymi źródłami informacji. Wewnętrzne dane dotyczą przede wszystkim dotychczasowych relacji z klientem. Jeżeli kredytobiorca prowadzi w banku rachunek osobistych analiza jest znacznie łatwiejsza. Widać wtedy przepływy środków na koncie, terminowość w regulowaniu dotychczasowych zobowiązań wobec różnorodnych instytucji. Lojalni klienci banków otrzymują decyzje kredytowe w formacie półautomatycznym. Wystarczy najczęściej przesłanie wniosku kredytowego online. Zewnętrzne źródła informacji to oczywiście bazy BIK i BIG. BIK służy do obserwacji zobowiązań wobec banków i parabanków. BIG natomiast rozszerza tematykę wiarygodności na współpracę kredytobiorcy z wieloma instytucjami. BIG umożliwia wgląd do zaległości wobec firm, czy nawet opóźnień w zapłacie mandatów i alimentów. Wniosek kredytowy stanowi podstawę do analizy zdolności do spłaty zobowiązania. We wniosku bank rozpoznaje też wiele istotnych danych. To często stan cywilny, zawód, miejsce zamieszkania. Profil zatrudnienia wpływa istotne na szybkość wydania decyzji kredytowej. Sprawdź biorekredyt.com.pl gdzie dowiesz się więcej na temat finansów.

Read More

kaska | | | Użyte znaczniki: , , , , , , ,


Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych czy to się opłaca

wtorek, 26 luty 2019 kl. 10:11

Z kredytów konsolidacyjnych korzystają przede wszystkim osoby które mają już kilka kredytów i chcą połączyć je w jeden z uwagi na to, że dotychczasowe muszą spłacać w różnych terminach co nie zawsze jest wygodne bądź też szukają oszczędności, a konsolidacja może zmniejszyć nasze koszty związane z zadłużeniem. Niestety nie zawsze jest to dla nas opłacalne rozwiązanie więc powinniśmy dokładnie przeanalizować umowę zanim ją podpiszemy, a wszystko po to by nie stać się ofiarą spirali zadłużeń. Jednak korzystnie wybrana oferta faktycznie może pomóc nam w spłacie zadłużenia w sytuacji kiedy sobie z tym nie radzimy.

Read More

kaska | |


Kredyt gotówkowy na dowolny cel

piątek, 21 grudzień 2018 kl. 10:01

Bardzo często stajemy w sytuacji w której ilość wydatków przerasta nasze możliwości finansowe? Remont mieszkania, awaria sprzętu, wyprawka szkolna, naprawa samochodu, czy też ostatni w tym roku wyjazd na wakacje? Wszystko to kosztuje, często więcej niż możemy się spodziewać i wydaje nam się że jesteśmy w sytuacji bez wyjścia ponieważ najzwyczajniej w świecie brakuje nam pieniędzy. Zanim jednak zrezygnujemy ze swoich planów, zastanówmy się, czy mamy możliwość zdobycia potrzebnej sumy pieniędzy w inny sposób, niż pożyczenie pieniędzy od znajomych czy też rodziny. Jeżeli posiadamy wystarczająco wysoką zdolność kredytową możemy bez problemu ubiegać się o kredyt, które szybko zapewni nam dostęp do pieniędzy. Chcąc znaleźć dla siebie najkorzystniejsze rozwiązanie i najlepsze warunki kredytu przekonać się, które oferty będą najtańsze? Aby to uczynić warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych dostępnej za darmo na stronach internetowych jak na przykład na 17 Banków. Dzięki takim narzędziom zaoszczędzimy zarówno swój czas jak i pieniądze. Nie będziemy musieli wychodzić z domu i spędzać czas w kolejkach bankowych aby dowiedzieć się nieco więcej o interesujących nas ofertach, wszystkie te informacje dostępne są na stronach internetowych i dzięki nim będziemy mogli szczegółowo poznać interesującą nas ofertę. Dzięki temu zaoszczędzimy również czas gdyż wyszukiwarka znajdzie dla nas ofertę najkorzystniejszą i dopasowaną do naszych potrzeb i oczekiwań. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję o zaciągnięciu jakiegokolwiek kredytu jeszcze raz dokładnie ją przemyślmy. Jak się okazuje to że bank obliczy naszą zdolność kredytową i zdecyduje się na pożyczenie nam pieniędzy o nie wszystko. Jak się okazuje nikt tak dobrze jak my sami nie zna naszych wydatków zobowiązań i potrzeb, dlatego też to czy będziemy w stanie spłacać comiesięczne raty kredytu zależy przede wszystkim od nas.

Read More

kaska | | | Użyte znaczniki: , , , , , , , ,


Serwis