Navigation


Dlaczego warto wiedzieć o sobie, jak najwięcej przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego?

środa, 17 luty 2021 kl. 11:20

Kredytobiorca powinien rozumieć różnicę pomiędzy pozytywną, a negatywną zdolnością kredytową i rodzajami zobowiązań dostępnymi na rynku bankowości detalicznej. W nowoczesnej gospodarce nie musisz oszczędzać, ale przekierować się na zadłużenie konsumpcyjne, dzięki zachowaniu płynności zarobków. Często kredytowanie to lepsze rozwiązanie na czasy kryzysu niż obniżanie jakości życia oszczędzaniem. W artykule poznasz przede wszystkim znaczenie Biura Informacji Kredytowej w analizie opłacalności zadłużenia.

Read More

kaska | | | Użyte znaczniki: , , , , , ,


Kredyty hipoteczne – co należy o nich wiedzieć?

piątek, 11 grudzień 2020 kl. 10:19

Kredyt hipoteczny jest specyficznym rodzajem zobowiązania finansowego, które zaciągamy na określony cel, tj. zakup lub remont mieszkania albo domu. Charakterystycznym elementem każdego takiego kredytu jest, jak sama nazwa zobowiązania wskazuje, hipoteka. Obciąża ona daną nieruchomość i stanowi zabezpieczenie dla banku, który, w przypadku gdy kredytobiorca przestanie wywiązywać się z obowiązku spłat rat kredytu, ma prawo sprzedać obciążona nieruchomość, by odzyskać pożyczone pieniądze.

Read More

kaska | |


Dodatkowa gotówka w konsolidacji – co warto o niej wiedzieć?

wtorek, 13 październik 2020 kl. 15:29

Możliwość zaciągnięcia dodatkowego zobowiązania w ramach kredytu konsolidacyjnego jest bardzo kusząca. Środki pożyczone w ten sposób można przeznaczyć najczęściej na dowolny cel, dzięki czemu ich atrakcyjność wzrasta. Nie bez znaczenia jest też niska kwota miesięcznej raty, która nie obciąża tak bardzo domowego budżetu. Co zatem warto wiedzieć o możliwości zaciągnięcia dodatkowej gotówki?

Read More

kaska | |


Serwis