Navigation


Zarządzanie ryzykiem kredytowym, czy odbija się na klientach?

piątek, 09 luty 2018 kl. 12:09

Zarządzanie ryzykiem kredytowym to standardowa procedura stosowana w bankach detalicznych. Ograniczenie niepewności przy podpisywaniu umów kredytowych chroni nie tylko konkretną instytucję finansową, ale w praktyce cały system, a docelowo depozyty społeczeństwa. Dlaczego tak się dzieje? Poniżej znajdziesz najważniejsze odpowiedzi, możesz ich szukać także na ekredytowymarket.pl.

Normy dla banków detalicznych (NBP, Komisja Nadzoru Finansowego)

Przede wszystkim banki detaliczne nie działają tylko zgodnie z podstawową ideą prowadzenia działalności gospodarczej, czyli maksymalizacji zysku. Banki detaliczne odpowiadają za zachowanie stabilności podaży i popytu pieniądza w odniesieniu do polityki Narodowego Banku Polskiego. To bank centralny (NBP) ustala odgórnie działania banków detalicznych w większości obszarów. Dochodzi do tego prawo bankowe i wytyczne Komisji Nadzoru Finansowego w celu wyeliminowania niekorzystnych zjawisk gospodarczych. Zarządzanie ryzykiem kredytowym bardzo często zaskakuje kredytobiorców, których wniosek został natychmiast odrzucony.

Read More

kaska | | | Użyte znaczniki: , , , , , ,


Kiedy kredyt gotówkowy jest korzystny dla gospodarstwa domowego?

środa, 22 listopad 2017 kl. 10:07

Wiele gospodarstw domowych w Polsce żyje na zasadzie „od pierwszego do pierwszego. W poważniejszych sytuacjach pojawia się problem wygenerowania dodatkowej gotówki. Kredyt gotówkowy wydaje się jednym z najlepszych rozwiązań. Kiedy jednak pożyczka krótkoterminowa jest faktycznie opłacalna z perspektywy przeciętnego gospodarstwa domowego? Gdy potrzebujesz szybkiej gotówki sprawdź ten serwis http://www.kredyt-dla-kazdego.pl/.

Read More

kaska | | | Użyte znaczniki: , , , , ,


Kredyty gotówkowe w Internecie

czwartek, 05 październik 2017 kl. 11:01

Internet to miejsce, gdzie coraz częściej poszukuje się koniecznych informacji. Jak mowa o kredytach gotówkowych również w sieci coraz więcej sprawdza oferty banków a nawet zawiera w ten sposób umowy kredytowe.

Porównanie ofert kredytowych w Internecie jest obecnie niezwykle proste. Powstaje coraz więcej różnorodnych portali, związanych z tematyką finansów, gdzie można dowiedzieć się bardzo wielu interesujących faktów. Przeczytać można artykuły, które pozwalają nabyć większej wiedzy dotyczącej kredytów a także tego, jak najlepiej wybierać dopasowane do swoich potrzeb oferty kredytowe.

Read More

kaska | | | Użyte znaczniki: , , , ,


Serwis