Navigation


Kredyt 50 000 złotych na 72 miesiące w Raiffeisen Polbanku.

poniedziałek, 25 czerwiec 2018 kl. 12:17

Zaciągając kredyt gotówkowy na kwotę 50 tysięcy złotych z całą pewnością będzie to zobowiązanie z dosyć długim okresem kredytowania. Postanowiliśmy sprawdzić jak będzie wyglądał ten kredyt zaciągnięty w Raiffeisen Polbanku, z okresem kredytowania wynoszącym 72 miesiące. Pożyczając 50 000 złotych na 72 miesiące, bank wyliczył nam koszt kredytu w wysokości 25 960 złotych. Każda rata jaką przyjdzie nam wpłacać do banku co miesiąc będzie po 1055 złotych. Tutaj można zaciągnąć zobowiązanie na kwotę od 1 000 złotych do maksymalnie 150 000 złotych. Okres kredytowania wynosi od minimum 6 miesięcy do maksymalnie 120 miesięcy co pozwala dostosować ilość rat do swoich indywidualnych możliwości finansowych. Oprocentowanie jakie proponuje nam ten bank wynosi od 0% do maksymalnie 10% w skali roku. Co do prowizji za udzielenie zobowiązania jej wysokość może wahać się od 5% do nawet 30%. Maksymalna wysokość prowizji jak można od razu zauważyć jest dosyć duża. Opłata przygotowawcza w przypadku tej oferty wynosi 0%. Bank całkowicie postanowił z niej zrezygnować. Nie musimy brać dodatkowych produktów, aby móc skorzystać z oferty. Nie ma również konieczności zakładania rachunku do spłaty kredytu, a bank za jego wcześniejszą spłatę nie nalicza żadnej prowizji. Harmonogram spłat zobowiązania można zmienić, ale będzie nas to kosztowało 100 złotych. Dokładnie tyle samo zapłacimy za wydłużenie okresu kredytowania. Za każdy monit jaki przyśle nam bank za nie spłacanie zobowiązania przed czasem zapłacimy 30 złotych i zostanie nam to doliczone do całej kwoty zadłużenia.

Read More

kaska | | | Użyte znaczniki: , , , , ,


Strategia oszczędzania w okresie niskich stóp procentowych

środa, 04 kwiecień 2018 kl. 07:57

Okres niskich stóp procentowych zniechęca do oszczędzania na lokatach bankowych, ale masz do dyspozycji kilka ciekawych praktyk, które pozwalają na zbudowanie całkiem solidnej stopy zwrotu. Strategia oszczędzania w okresie niskich stóp procentowych wymaga jednak lekkiego ekonomicznego przygotowania.

W okresie niskich stóp procentowych najlepiej zostawić na lokatach bankowych niezbędne minimum, np. do 30 – 40%. Resztę kapitału przeznacz na papiery wartościowe, które najczęściej znajdują się w trendzie wzrostowym, chociaż wszystko zależy od branży. Tak naprawdę okres niskich stóp procentowych nie musi wcale oznaczać niskich zysków z lokat bankowych pod warunkiem kształtowania minimalnych poziomów inflacji. Im niższa inflacja, nawet przy niskich stopach procentowych, tym większy zysk inwestora indywidualnego. Niskie stopy procentowe nie trwają jednak wiecznie i monitorowanie polityki pieniężnej prowadzonej przez Narodowy Bank Polski to dobra perspektywa. Dzięki niej wiesz, kiedy stopniowo wychodzić z rynku kapitałowego na rzecz oszczędzania na lokatach bankowych. Zauważ również, że wysokie stopy zwrotu gwarantują lokaty promocyjne. Możesz je zakładać w każdym banku oddzielnie. Wystarczy tylko monitorować w prawidłowy sposób regulaminy, aby nie narazić się przypadkiem na otwarcie niekorzystnego rachunku osobistego przy okazji lokaty promocyjnej. Niskie stopy procentowe obowiązują, kiedy gospodarka wychodzi z kryzysu finansowego. To strategia, która zmusza społeczeństwo do kredytowania potrzeb, a do odsuwania się od oszczędzania.

Read More

kaska | | | Użyte znaczniki: , , , , , ,


Zarządzanie ryzykiem kredytowym, czy odbija się na klientach?

piątek, 09 luty 2018 kl. 12:09

Zarządzanie ryzykiem kredytowym to standardowa procedura stosowana w bankach detalicznych. Ograniczenie niepewności przy podpisywaniu umów kredytowych chroni nie tylko konkretną instytucję finansową, ale w praktyce cały system, a docelowo depozyty społeczeństwa. Dlaczego tak się dzieje? Poniżej znajdziesz najważniejsze odpowiedzi, możesz ich szukać także na ekredytowymarket.pl.

Normy dla banków detalicznych (NBP, Komisja Nadzoru Finansowego)

Przede wszystkim banki detaliczne nie działają tylko zgodnie z podstawową ideą prowadzenia działalności gospodarczej, czyli maksymalizacji zysku. Banki detaliczne odpowiadają za zachowanie stabilności podaży i popytu pieniądza w odniesieniu do polityki Narodowego Banku Polskiego. To bank centralny (NBP) ustala odgórnie działania banków detalicznych w większości obszarów. Dochodzi do tego prawo bankowe i wytyczne Komisji Nadzoru Finansowego w celu wyeliminowania niekorzystnych zjawisk gospodarczych. Zarządzanie ryzykiem kredytowym bardzo często zaskakuje kredytobiorców, których wniosek został natychmiast odrzucony.

Read More

kaska | | | Użyte znaczniki: , , , , , ,


Serwis