Navigation


Kredyt hipoteczny

poniedziałek, 28 październik 2019 kl. 14:04

O zakupie własnego mieszkania myśli praktycznie każdy jednak nie jest to takie proste. Zazwyczaj aby spełnić to marzenie musimy wcześniej skorzystać z pomocy banku. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań oraz form finansowania kupna mieszkania jest kredyt hipoteczny. To rozwiązanie jest oczywiście skierowane do osób które nie mają środków aby sfinansować kupno mieszkania za gotówkę. Przed podjęciem decyzji o jego zaciągnięciu powinniśmy dowiedzieć się czym taka naprawdę jest kredyt jakie niesie on za sobą konsekwencje i obowiązki a przede wszystkim musimy wiedzieć jak możemy go uzyskać dzięki dobrej inwestycji na http://www.efektownelokaty.pl nie będzie potrzeby zaciągać tak wielkiego kredytu.

Read More

kaska | |


Czy środki zgromadzone na lokatach bankowych są bezpieczne?

środa, 07 sierpień 2019 kl. 11:29

Lokata bankowa uchodzi w świadomości klientów banków za maksymalnie bezpieczny produkt, na którym można wyłącznie zarobić, ale niczego nie stracić. Niestety odpowiedź dotycząca ochrony pieniędzy w banku nie jest tak oczywista, dlatego warto odwiedzić fachowe blogi jak na przykład ten http://www.bezpiecznachwilowka.com.pl.

Znaczenie BFG we współpracy z bankami

W Polsce za bezpieczeństwo zgromadzonych depozytów odpowiada nie tylko bank, ale również Bankowy Fundusz Gwarancyjny. BFG uaktywnia się w momencie wystąpienia bankructwa placówki. W Polsce do tej pory zbankrutowało sześć banków komercyjnych ze znaczącymi konsekwencjami ekonomicznymi dla konsumentów. BFG gwarantuje depozyty przedsiębiorstw i klientów indywidualnych, ale do ograniczonej kwoty 100 000 euro. Jak zatem zwiększyć szanse na ochronę pieniędzy, szczególnie większych oszczędności?

Read More

kaska | | | Użyte znaczniki: , , , , ,


Czy warto zdecydować się na kredyt hipoteczny?

środa, 12 czerwiec 2019 kl. 10:22

Według danych Związku Banków Polskich kredyt hipoteczny zaciągnęło ponad 2 miliony osób. Popularność taką kredyt ten zawdzięcza możliwości sfinansowania marzeń w postaci własnych „czterech kątów”. Jak dotąd nie zbadano poziomu zadowolenia osób zaciągających kredyt hipoteczny i nie wiadomo w jaki sposób oceniają decyzję o zaciągnięciu kredytu hipotecznego po fakcie.

Kredyt hipoteczny jest zaciągany zwykle na wiele lat, co powoduje, że podjęcie decyzji o jego zaciągnięciu jest bardzo poważna. Jest to także powód, dla którego powinno sprawdzić się oferty z wielu banków. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę zanim podejmiemy decyzję, która zwiąże nas na pół życia. Dlatego też powinno się najpierw przemyśleć o planowanej przyszłości. Jeśli z kupowaną nieruchomością planowana jest dalsza przyszłość można zdecydować się na dłuższe zobowiązanie. Przede wszystkim należy przeanalizować czy planowana rata jest możliwa do spłacenia każdego miesiąca przez kilkanaście najbliższych lat. Tymczasem ufanie doradcy nie zawsze jest najlepszym wyjściem, gdyż jest on pracownikiem instytucji finansowej co wymaga rozstrzygnięcia dylematu czy doradzić najlepszy kredyt czy też taki, na którym najwięcej zarobi. Poza tym warto sprawdzić oferty kilka banków, aby wybrać ten najbardziej dopasowany.

Read More

kaska | | | Użyte znaczniki: , , , ,


Serwis